Thinking David

Celovečerní film, ve vývoji

David, mladý sekulární žid z Česka, se snaží žít život jako všichni ostatní kolem něj. Dokud s jeho nejlepší kamarádkou Klárou nezjistí o možnosti jet na poznávací zájezd do Izraele.

Zájezd se stává zkouškou jejich přátelství i spouštěčem Davidova coming outu. V den jeho osmnáctých narozenin uteče tajně s novými kamarádkami na divokou párty, kde pozná Itaje. S ním pak tajně tráví všechen možná čas, a David tak zažívá svou první lásku.

Po návratu do Česka chce David překonat všechny překážky, které stojí v jeho cestě ke štěstí. Coming out vůči jeho rodině i přátelům proběhne lépe než si myslel. Ukazuje se však, že jeho největší výzvou bude jeho vlastní sebepřijetí.

David má pocit, že byl okraden o všechny zážitky, které obvykle náctiletí lidé zažívají, a snaží se tak vše doběhnout. Cena za to však může být mnohem vyšší než si myslel.

Feature film, In development

David, a young secular Jewish kid from Czechia, tries to live his life like everyone else around him. Until he finds out with his best friend Klára about a trip, which takes students on a tour of Israel.

The trip becomes a test of their friendship and the beginning of David’s coming out. On the day of his 18th birthday he and his new friends escape from the group to a wild party where David meets Itay. They secretly spend every time possible together and David experiences his first love.

Upon return to the Czechia, David wants to overcome all obstacles that await at home. Coming out to his family and friends goes better than he thought but it turns out that the biggest challenge is his own internal self-acceptance.

David feels that he was robbed of all the experiences associated with youth and he tries to catch up with everything he had missed. But the price for that might be higher than he thought.

Režie, scénář, hudba:
Šimon Holý
Producentka:
Pavla Klimešová (Helium Film)
Koproducent:
Gábor Osváth (Filmfabriq)
Kamera:
Jana Hojdová
Střih:
Sabina Mladenová
Dramaturgie:
Kristína Elšíková, Jaroslav Sedláček